Google Translate

  • Türkçe
  • English
  • العربية
  • Pусский

HAKKIMIZDA


 

GRUP HAKKINDA


 

Pierre Fabre Grubu, araştırma geliştirme kültürüne ve etik değerlere sahip, 50 yılı aşkın süredir halk sağlığına hizmet eden ikinci büyük bağımsız Fransız farmasötik firmasıdır. 130 ülkedeki 10.000'in üzerinde çalışanı, firmanın ilaç, aile sağlığı ve dermokozmetik alanlarındaki mükemmeliyetçilik ve yenilikçiliğe duyduğu arzuya ortak olmaktadır. Grup 2017 yılında 2,3 milyar Euro ciroya ulaşmıştır ve cirosunun %60'ı uluslararası çalışmalardan elde edilmektedir. 47 farklı ülkede iştirakleri bulunan Pierre Fabre Grubu, 130 ülkede faaliyet göstermektedir. Grup, her yıl elde ettiği karın önemli bir kısmını Onkoloji, Dermatoloji, Nöropsikiyatri alanlarında yürütmekte olduğu Ar&Ge çalışmalarına aktarmaktadır.

 


Sağlıktan güzelliğe insan sağlığını bir bütün olarak geliştirme hedefi üzerine ilaç halk sağlığı dermatoloji ve dermokozmetik bir araya getirilmiştir. Bu felsefe ışığında, reçeteli ilaçlardan dermokozmetik tedavi ve kişisel bakım ürünlerine ve OTC ilaçlara kadar, çok çeşitli ve birbirini tamamlayıcı bir ürün portföyü geliştirilmiştir. Ürünlerimiz ve yenilikçi çözümlerimiz kanser veya atopik dermatit gibi nadir hastalıklardan, pediatrik hemanjiyom gibi günlük hastalıklara ve aile hijyeninden cilt ve saç bakımına kadar tüm sağlık gereksinimlerini karşılamaktadır. Sağlıktan güzeliğe misyonumuz ışığında sağlık profesyonelleriyle güven ve işbirliğine dayalı ortaklıklar kuruyoruz.

 


Grup değişim stratejilerini humanist değerlere sahip olan kurucularının ışığında devam ettirebilmek için her zaman bağımsız kalmayı tercih etmiştir. Bu amaçla Fransa’da bir ilk gerçekleştirilerek şirket hisselerinin anlamlı bir kısmı Fransa tarafından tanınan ve kamu yararına hizmet hizmet veren Pierre Fabre vakfına aktarılmıştır. Bu sayede şirketin sürekliliği garanti altına alınmıştır. 

 


Grup hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız. 

 


Pierre Fabre Türkiye’nin ilk çalışmaları 1996 yılında kurulan Sanofi-Doğu İlaç A.Ş. ortaklığı ile başlamıştır. 2001 yılında Biomeriux ile yeni bir ortaklık kurularak çalışmalar devam etmiş, 2004 yılında ise Pierre Fabre İlaç A.Ş. Türkiye iştiraki resmi olarak kurulmuştur. Pierre Fabre Türkiye İlaç ve Dermokozmetik olmak üzere iki farklı alanda grubun ürünlerini Türkiye’de temsil etmektedir.